Zajímavosti

Seřadit podle: data přidání Sestupně Vzestupně názvu Sestupně Vzestupně

REGIONÁLNÍ KALENDÁŘ

ObrázekObrázek Obrázek

V dnešních časech globalizace, letecké přepravy, vytápěných skleníků není pro nás problém Vám celoročně zajistit plný sortiment ovoce a zeleniny. Jahody na Vánoce, maliny a ostružiny v lednu? Ano zajistíme, ale přesto nás srdce táhne k regionálním produktům. Nejen, že tím garantujeme maximální vitamínové hodnoty jednotlivých produktů, ale což považujeme za stejně důležité, pomůžeme tak poctivým regionálním producentům. Proto Vám nabízíme tento REGIONÁLNÍ KALENDÁŘ. Uvedené měsíce bazírují na naší dlouholeté zkušenosti. Je pravda, že rok od roku dochází díky počasí k dřívějšímu či ukončení sezóny nebo naopak, ale o těchto skutečnostech Vás rádi informujeme na našich objednávkových telefonech.

ČESKÝ CHŘEST

Český chřestový průvodce 2012. Vážení a milí zákazníci a čtenáři, Dovolili jsme si touto příručkou Vás informovat o kvalitách, produkci a zejména přípravě chřestu. Jak jistě víte, tato krásná a krátká sezóna začíná dle počasí v 1. Polovině dubna a končí tradičně 24.6. na svatého Jana Křtitele. Český chřest z mělnického regionu patří díky kvalitní písčité půdě a zkušenostem s jeho pěstováním k jedněm z nejlepších v Evropě a vzhledem ke krátkým distribučním cestám jsme Vám schopni zajistit i maximální čerstvost, což je nejen u chřestu, ale i ostatní zeleniny, ovoce a všech čerstvých produktů velmi důležité. Chřest je zelenina blízká cibuli a česneku, původem z Orientu. Úžasné léčivé, regenerační a tonizující účinky chřestu, užívaného ve vysokých dávkách, znali ve starém Orientu už před mnoha tisíci lety. Už přinejmenším před 5000 lety byl oblíbenou potravinou staré Číny a Egypta (doklady o jeho pěstování se našly na nástěnných malbách v pyramidě u Sakkary). Řečtí a římští Patriciové ho užívali jako afrodiziakum, Hippokrates jako diuretikum. Do Evropy se dostal přes Španělsko. Ve Francii se brzy stal zeleninou králů, v dalších zemích zeleninou bohatých. Přestože v současnosti je běžně dostupný, v Čechách je jeho spotřeba stále poměrně nízká (např. r. 2003 průměrná spotřeba chřestu činila v Německu 1420g/osobu a rok, v Rakousku 820g, u nás jen 100g). Vysoký obsah vitamínů, minerálů a jejich kombinace, dělají z chřestu něco jako přírodní elixír mládí. 250g chřestu pokryje celodenní potřebu vitamínu C. Je mimořádným zdrojem vitamínu E, obsahuje velké množství beta-karotenu (provitaminu A), vitamínů skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6), biotinu a kyseliny listové. Obsahuje vápník a hořčík v optimálním poměru. Ze stopových prvků je zde hojně zastoupen draslík a zinek, dále fosfor, železo a jód. Je dobrým zdrojem vlákniny, důležité pro správnou funkci střev. Má vysoký obsah proteinů a vysoký obsah vody, nízký obsah kalorií (jen 22kcal = 94kJ ve 100g), nízký obsah tuků a cukrů, proto je skvělou součástí redukčních diet. Obsahuje antioxidanty a aminokyselinu glutation s protirakovinným účinkem. Zvýšená konzumace chřestu, obecně, nevyvolává žádné zdravotní potíže, pouze lidé nemocní dnou (zvýšenou hladinou kyseliny močové), by ho měli konzumovat opatrně. Po větší konzumaci se změní zápach moči.

Vážení zákazníci,

Poslední dobou se stávají případy,kdy je naší firmě vyčítáno,že jsme u základních položek dražší než konkurence.

Rádi bychom se pokusili Vám všem objasnit politiku obchodu v naší firmě.

Jelikož je pro nás hlavním cílem a předností,dodávat zboží v co nejvyšší kvalitě proto u nás funguje dlouholetý trend,nabízet zboží pokud možno pouze a výhradně I.jakosti.

V naší cenové nabídce proto nacházíte zboží pouze I.jakosti za nejlepší možnou cenu a je nám líto že je srovnáváno z kvalitou zboží II.jakosti.

Pro příklad,jak jsme v tomto týdnu zjistili u jednoho našeho nejmenovaného zákazníka,který nám zaslal konkurenční nabídku s tím,že jsme dražší,což sice byla pravda,ale na osobním jednání nám bylo zboží ukázáno a byl jsem zklamán,že zákazník porovnává takřka nemožné.

Např.cena ledového salátu:byla o 12,–Kč levnější než u nás ale dotyčného již nezajímal fakt,že náš led.salát je o 600g těžší než konkurenční 200g salát.

Při jednoduchých počtech konkurenční salát vyšel v přepočtu o 23,–Kč dráž!!

Tento problém,je bohužel i u ostatního zboží.

U naší firmy není problém zajistit pro Vás zboží II.jakosti,které do nabídkových listů dává konkurence jako I.jakost.

Jelikož toto zboží ale skladem nemáme,protože stále drtivá většina z Vás si žádá stále ještě kvalitu,proto prosíme rozmyslete,zda něco takového chcete odebírat a naše obchodní oddělení,se s tímto začne okamžitě zabývat.Rádi bychom Vás uspokojili.

Obrázek

OBRÁZEK:

Paprika č.1 cena tohoto týdne

Paprika č.2 cena o cca 13,– Kč levnější

Paprika č.3 cena kolem 30,– Kč/kg

Team ŠANDERA s.r.o.

TURNAJ ŠANDERA

Obrázek

V sobotu 21.05. se konal další ročník turnaje ŠANDERA liga.

Král zelený a bílý

Na přelomu jara a léta se čeští labužníci houfně vydávají na nákupy k polím nedaleko Mělníka. Ze země tu touhle dobou raší výhonky chřestu zelené i bílé barvy. Ze stejné oblasti, která je touto zeleninou vyhlášená, si vozí chřest i Richard Fuchs, šéfkuchař restaurace Monastery.

„Mělnický chřest je lepší než slovenský nebo maďarský. Nechávám si ho vozit pravidelně,“ říká. Příprava není obtížná, ale je třeba jisté opatrnosti. „Chřest, jemuž se říká král zeleniny, je křehký, musíte s ním zacházet něžně při čištění i při tepelné úpravě,“ vysvětluje šéfkuchař.

Nejprve je potřeba zbavit chřest dřevnatých částí. „Zelený stačí lehce očistit, bílý rovnou na tenko oloupeme,“ doporučuje Fuchs. Další fází přípravy je zblanšírování chřestu. Očištěné výhonky se ponoří do vody zahřáté těsně pod bod varu. „Někde v televizi teď Babica vyprávěl, že chřest vaří šest minut, to je naprostý nesmysl. Chce to minutu, nejvýš dvě, aby chřest zůstal křupavý i po tepelné úpravě,“ kroutí Fuchs hlavou nad nápady televizního kuchaře. Po šesti minutách už je dužnina chřestu s jistotou rozvařená.

ČERVENÉ SALÁTY

Představujeme Vám novou sortimentovou listinu českých salátů. Ve výčtu naší produkce se nacházejí dle sdělení pěstitelů na českém trhu zcela výjmečné saláty (označeny červeně) Jedná se o saláty: LOLLO ROSSO tmavé rudé SALÁT HLÁVKOVÝ červený SALÁT ŘIMSKÝ červený SALÁT LEDOVÝ červený ale také ŠPENÁT červený

Už jsme i v televizi!

Pořad o našich SALÁTECH je už i v televizi, v pořadu KLUCI V AKCI.

Tyto saláty si budete moci u nás již brzo objednat až to trochu umožní počasí tipujem tak od května.

http://www.ceskatelevize.cz/…m/detail.php?…

Co jí opice v ZOO?

V novinách vyšel článek o gorilách v pražské ZOO, který se dotýká i naší firmy. Tak se koukněte co jí gorily v pražské ZOO.

Salát SALANOVA

......... jeden řez a hotovo!

SALANOVA je nový druh salátů které lze snadno připravit. Odříznutím spodní časti se růžice rozpadne na velké množství stejně velkých listů. Po omytí a dochucení je Váš salát hotov.

Jeho výhodou je dlouhá použitelnost, rychlost a jednoduchost přípravy, struktura listů která dobře udrží zálivku a hlavně chuťové vlastnosti překonávající dosavadní listové saláty.

Dne 30.6.2009 skončila platnost předpisu Evropské unie, který zakazoval prodej okurek se zahnutím větším než 10 mm na každých 100 mm délky. Nadále však EU reguluje standardy 10 skupin s celkem 75 druhy ovoce a zeleniny. Přísné normy platí např. pro hrušky, nektarinky, zahradní jahody, papriky, hroznové víno nebo rajčata. Členské země mohou sice povolit prodej nestandardního ovoce a zeleniny, ale v obchodu nebo přímo na etiketě musí být uvedeno sdělení „ovoce na zpracování". Regulaci prosazují zejména Itálie, Francie a Německo jako způsob ochrany svých zemědělců.

Nejpálivější paprička

Wilbur Scoville v roce 1912 přišel se systémem měření pálivosti chilli papriček. Jedny z nejpálivějších jsou i u nás známé mexické papričky JALAPEŇOS, které jsou v této stupnici ohodnoceny asi 5 000 Scovillových jednotek a každý kdo je ochutnal ví, že jsou opravdu velmi pálivé. Nedají se ovšem srovnat z nejpálivějšími papričkami na světě zvanými HABANERO, které mají více než 300 000 Scovillivých jednotek. Při práci s nimi je nutné si chránit oči a po práci s touto papričko je nutné si řádně umýt ruce a vše co s nimi přišlo do styku.

Slovo majitele

Slovo majitele

Zkuste svoje podnikání spojit s firmou Šandera. S firmou, jenž je zárukou kvality a činů místo planých slov a slibů.

Šandera s.r.o. na Google+

Partneři

Český Chřest Český Chřest Šandera
image04.jpg

REKONSTRUKCE TECHNOLOGICKÉHO ZAŘÍZENÍ - VÝMĚNA CHLADICÍ JEDNOTKY


Dodavatel čerstvého ovoce a zeleniny www.e-sandera.cz
Největší výběr ovoce a zeleniny, čerstvých bylinek a hub.